Mostanában csak a listák jutnak eszünkbe… előzőleg arról írtunk, hogy Holllywood mekkora reboot mániában szenved és könyörögtünk, hogy néhány kedvenc filmünket ne csesszék el a közel, s távoli jövőben.
Nem vagyunk annyira naivak, hogy azt higgyük, bármi is változni fog az elkövetkezendő években, mert a pénz hatalmával szembemenni nem lehet, márpedig ami megérett a reboot-ra, az általában kaszálni is fog. Még akkor is ha úgy jövünk ki a moziból, hogy az orrunk alatt dörmögve kívánunk vérzést a rendező úr ánuszrózsája körül.
A mai listába azokat a filmeket szedtük össze, amik vagy meghatározó filmélményt nyújtottak nekünk bakfis tehenészlány korunkban, vagy esetleg annyira pocsék volt a megvalósítás az alapötlethez/történethez képest, hogy megértek egy újrafeldolgozásra/folytatásra.
Akkor lássuk a listát, bár előrebocsájtjuk, néha elkapott minket a nosztalgia.
10. Blade - Penge:
Guillermo DelToro munkásságát, és tehetségét nem vonom kétségbe, sőt! Nagy tisztelője vagyok, mert egy igazi modernkori polihisztor, (író, rendező, forgatókönyvíró) de szerintem a Penge sorozatot, úgy ahogy van, elkúrálta.
Gyerekkoromban nem tűnt fel, hogy komoly problémák voltak azoknál a filmeknél, igaz, ettől függetlenül 10 évesen ugyanúgy próbáltam utánozni a harcművészeti elemeket, amiket abban láttam. /Ez egyébként nem tett jót a lakás berendezésének, mert elég dagadt gyerek voltam./
A legfőbb probléma, hogy - az akkori technikának is köszönhetően- elég gyatra megoldások voltak benne, de talán mégis a dialógusok, átvezető részek voltak a legrosszabbak.
A mai napig elkezd tikkelni a szemem, ha azt a jelenetet meglátom, mikor Whistler odadobja pengének a napszemüvegét, és Penge háttal! állva rezzenéstelen arccal elkapja azt, és már bassza is fel arra a szép nagy fejére.
Ettől függetlenül, én a mai napig szeretem ezeket a filmeket, de nem azért, mert olyan kiemelkedően jól sikerültek, csupán a nosztalgia okán.
Rendező ajánlás: Jon Favreau
Színészajánlás: Na, itt már gondban lennénk, két okból is. Egyrészt mivel Snipes úr éppen sittkón van, (nem volt gyanús, hogy 20 évig nem fizetett adót milliós gázsik után.)
A másik, hogy nem tudnék olyan afroamerikai színészt mondani, akire nyugodt szívvel rábíznám a szerepet. (Doggfathertől feltétlenül és minden olvasónktól kommentben várom az ötleteket, mert isten az atyám, nincs ötletem.)
9. Waterworld:
Az alap sztori (vessetek tűzbe) szerintem nem lett volna rossz és egy igazi blockbuster múvi lenne/lehetett volna, ha a megfelelő kezekbe kerül annak idején, pláne úgy, hogy akkor közel 175 millió dollárt öltek bele a projektbe. Ami még nevetségesebb, hogy annak ellenére, hogy minden Hollywood-i bukásokkal foglalkozó cikkben ott van a Top10-ben, 260 milliót hozott világszerte a film.
Rendező ajánlás: Francis Lawrence (Constantine, Legenda vagyok)
8. Álomcsapda:
Ennél a filmnél azért minden egyben volt, hogy jót alkossanak, de aztán csak sikerült bevazelinozni Stephen King írását, és jól megküldeni hátulról.
Lawrence Kasdan-nak kijárna egy büdös nagy pofon, amiért egy Stephen King által írt történetet, Morgan Freeman-nal, Tom Sizemore-al, és még (akkor) egészen tehetségesnek mondott feltörekvő színészekkel együtt is sikerült elbaszni.
Nem beszélve arról a tényről, hogy az alábbi filmeknél segédkezett korábban a tisztelt rendező úr: Birodalom Visszavág, Jedi visszatér, Indiana Jones - Az elveszett frigyláda fosztogatói.
Itt sincs túl sok ötletem kire bíznám a sztori feldolgozását, de valaki igazán megpróbálhatná, mert lenne jogosultsága ennek a történetnek a vásznon.
7. Highlander - Hegylakó:
Akárcsak Pengénél, ezért is rajongtam, de felnőtt fejjel újranézve, borzasztó (az első részt kivéve).
Ez a történet is megérdemelne egy tisztességes feldolgozást, hogy az ájfónon és ájpeden felnövő új generáció is rajonghasson ezért, mint annak idején mi tettük.
Sajnos itt ajánlani bárkit is felesleges, mivel már rebesgették, hogy Justin Lin (halálos iram filmek) fogja rendezni, és Ryan Reynolds lesz az aktuális MacLeod.
Mindenesetre ajánlás akkor is járna:
Rendező ajánlás: Shane Black
Színészajánlás: Tom Hiddlestone
6. The Great Escape: A Nagy Szökés:
Sokan el fognak küldeni a halál faszára ezért, de gyerekkorom másik nagy kedvence volt, a Nagy Szökés Steve Mcqueen-el, James Garner-rel, Richard Attenborough-val (és még sorolhatnánk).
Ez a film a történet és a színészek nevei miatt is megérdemelne egy újított verziót, természetesen szigorúan akkor, ha olyan emberek kezébe kerül, akik nem szentségtelenítik meg az eredetit.
Rendező ajánlás: Steven Soderbergh
5. Star Wars - Csillagok Háborúja:
Ki az a pénisszel rendelkező férfiember, aki az első rész elkészítése óta ne akart volna belépni a Jedi-rend-be, vagy bekerülni a Sith akadémiára, hogy aztán később bolygókat szabadítson fel/hajtson igába fénykardjával?
Mint ismeretes a Disney az utóbbi évek felvásárlását idén is folytatta, és megvette a Csillagok Háborúja további megfilmesítési jogait.
Ez két dolgot hozhat magával, az első: mostantól hülyét csinálnak az egész univerzumból, és Mickey egér lesz mindenhol fénykarddal...
A második: Sikerül a Star Wars fanokat is úgy kielégíteni, ahogyan azt tették a képregény rajongókkal, mikor a Marvel karakterekből összegyúrt Bosszúállókat leforgatták.
Én mindenesetre örülök annak, hogy készül további film, de az tény, hogy számomra a közelébe sem fog érni az eredeti trilógiának, és az mindig a szívem csücske marad. Ennek ellenére én örülök, hogy továbbviszik a Star Wars univerzum történetét, mert rengeteg fantázia van még benne, mert nagy valószínűséggel George Lucas nem csinált volna több filmet, ha a jogok nála maradnak.
Már csak egy kérésem marad, a történetet ne folytassák, hanem mutassák be az előzményeket, a teljes Jedi renddel, Sith akadémiákkal, és ne a Jedi Visszatér után történtekből forgassanak. tenkjú.
Rendező ajánlás: J.J. Abrams (tökéletes választás szerintünk)
4. Dracula - Drakula - bármi csak ne tvájlájt:
Manapság, mikor mindent ellepnek a cuki, csillogó vámpírok, amikor az emberek nagy részének már nem mond semmit Lugosi Béla, vagy Bram Stoker neve, ha vámpírokról van szó, igazán szükség lenne egy jó vámpírtörténetre.
Jómagam nagy rajongója vagyok a vámpír témának, Anne Rice könyvein nőttem fel, lettem felnőtt.
Ha valaki esetlegesen elgondolkozna azon, hogy valamelyik könyvét ismét a mozivászonra vigye, nagyon tudnék örülni, mert bár az Interjú a vámpírral kellemes film lett (az utána következő Kárhozottak királynője nem...) közel sem a legjobb könyve Anne Rice-nak. Sok érdekes, és jó karakter több száz éves története van még a további könyvekben.
Rendező ajánlás: Bár nem rendezett még ehhez hasonlót, de szerintem David Fincher, vagy Terry Gilliam tökéletes lenne.
3. Beverly Hills HIlls Cop - Beverly Hillsi zsaru (kakukktojás):
Gyerekkorom másik nagy kedvence, napestig lehetne idézni belőle. (na, nem a kiherélt új szinkronnal)
Ha Eddie Murphy valamilyen csoda folytán ismételten vicces tudna lenni, és nem lenne kövér nőnek öltözni jó fétise, akkor egy nagyon jó vígjátékot lehetne csinálni.
Manapság úgyis általában botrányosan rossz vígjátékok jutnak el a nézőkig, amik egyáltalán nem viccesek, lásd Eddie Murphy utóbbi években készült bármelyikben filmjét, vagy a Project X-t.
(A CBS már megrendelte a film folytatásának szánt sorozat pilotját Brandon T Jackson alakítja majd Axel Foley fiát. Eddie Murphy producerként fog közreműködni és állítólag a pilotban is feltűnik majd.)
2. Inception - Eredet:
Bárki bármit mond, zseniális film. (bizonyára már volt egy kirgizisztáni ember, aki leforgatta az eredetit) Történet, szereplők, hangulat, minden hibátlan.
Nolan már egy korábbi interjúban jelezte, hogy benne van a folytatás lehetősége a filmben. (tapsvihar)
Mindenképpen szeretnénk látni egy második részt, természetesen csak akkor, ha az eredeti szereplőkkel, és rendezővel készülne, nem pedig az Asylum megastúdió égisze alatt.
Rendező ajánlás: Christopher Nolan
1. Lethal Weapon – Halálos Fegyver:
Imádtam, imádtam minden jelenetét, momentumát, számomra meghatározó élmény volt, videó kazettán rongyosra néztem mindegyik részét, és a mai napig kívülről tudom a dumákat.
„Amit én mondok nekik az egyik fülükön be, a másikon gumi…”
Rendező ajánlás: Richard Donner, vagy Shane Black
+1. The Goonies – Kincsvadászok:
Személyes kedvencem volt, bármennyire bárgyú, bármennyire is béna volt, de ettől függetlenül az egyik kedvenc kalandfilmem.
Úgyhogy nem kérdéses, hogy itt a helye a listán, bár talán ezt lenne a legnehezebb összehozni, és tartom valószínűnek lehetetlen lenne olyat nyújtani, ami felvehetné a versenyt az eredetivel Vágyálom marad tehát az, hogy újra ugyanazt érezzük, mint gyerekkorunkban.
Mit lehetne még írni? Szerintem semmit. A fenti filmek közül nem mindegyik tartozik a valaha volt legnagyobb filmek közé, de nekünk közel áll/állt a szívünkhöz mind, így bármelyik is készülne el, mi ott lennénk a premieren.
Ti hogy vagytok ezzel? Mely filmek feldolgozásának, folytatásának örülnétek?
Friss kommentek